Tribe Common - en to pl translation catalogue (139 entries)

en: Filter Bar
pl: Pasek Filtrów

en:  and
pl: i

en: Free
pl: Darmowy

en: Hide the following settings tabs on every site:
pl: Ukryj następujące zakładki ustawień na każdej stronie:

en: Network Settings
pl: Ustawienia sieci

en: News and Tutorials
pl: Aktualności i samouczki

en: Premium Add-Ons
pl: Dodatki Premium

en: Requires:
pl: Wymagana:

en: Latest Version:
pl: Najnowsza wersja:

en: More...
pl: Więcej...

en: Check out the available add-ons
pl: Zobacz dostępne dodatki

en: View
pl: Widok

en: Virgin Islands (U.S.)
pl: Wyspy Dziewicze (USA)

en: Virgin Islands (British)
pl: Wyspy Dziewicze (Wielka Brytania)

en: Viet Nam
pl: Wietnam

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Uruguay
pl: Urugwaj

en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

en: Ukraine
pl: Ukraina

en: Turks And Caicos Islands
pl: Wyspy Turks i Caicos

en: Turkmenistan
pl: Turkmenia

en: Turkey
pl: Turcja

en: Tunisia
pl: Tunezja

en: Trinidad And Tobago
pl: Trynidad i Tobago

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Tanzania, United Republic Of
pl: Tanzania, Zjednoczona Republika

en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Syrian Arab Republic
pl: Syryjska Republika Arabska

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Swaziland
pl: Suazi

en: Suriname
pl: Surinam

en: Spain
pl: Hiszpania

en: South Africa
pl: Afryka Południowa

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: Slovenia
pl: Słowenia

en: Slovakia (Slovak Republic)
pl: Słowacja (Republika Słowacka)

en: Singapore
pl: Singapur

en: Seychelles
pl: Seszele

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Russian Federation
pl: Federacja Rosyjska

en: Romania
pl: Rumunia

en: Qatar
pl: Katar

en: Puerto Rico
pl: Portoryko

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Poland
pl: Polska

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Paraguay
pl: Paragwaj

en: Papua New Guinea
pl: Papua Nowa Gwinea

en: Norway
pl: Norwegia

en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

en: Norfolk Island
pl: Wyspa Norfolk

en: Nicaragua
pl: Nikaragua

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: Netherlands Antilles
pl: Antyle Holenderskie

en: Mozambique
pl: Mozambik

en: Morocco
pl: Maroko

en: Montenegro
pl: Czarnogóra

en: Mexico
pl: Meksyk

en: Mayotte
pl: Majotta

en: Mauritania
pl: Mauretania

en: Martinique
pl: Martynika

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Maldives
pl: Malediwy

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Luxembourg
pl: Luksemburg

en: Lithuania
pl: Litwa

en: Libya
pl: Libia

en: Lesotho
pl: Lesoto

en: Kenya
pl: Kenia

en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

en: Jordan
pl: Jordania

en: Japan
pl: Japonia

en: Jamaica
pl: Jamajka

en: Italy
pl: Włochy

en: Israel
pl: Izrael

en: Ireland
pl: Irlandia

en: Iraq
pl: Irak

en: Iran (Islamic Republic Of)
pl: Iran (Islamska Republika)

en: Indonesia
pl: Indonezja

en: India
pl: Indie

en: Iceland
pl: Islandia

en: Hungary
pl: Węgry

en: Guyana
pl: Gujana

en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

en: Guinea
pl: Gwinea

en: Guatemala
pl: Gwatemala

en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

en: Greenland
pl: Grenlandia

en: Greece
pl: Grecja

en: Germany
pl: Niemcy

en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe

en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

en: France
pl: Francja

en: Egypt
pl: Egipt

en: Select a Country:
pl: Wybierz kraj:

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
pl: Podaj po jednym kraju w każdej linii, zachowując następujący format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.

en: %s must be a phone number.
pl: %s musi być numerem telefonu.

en: %s must consist of 5 numbers.
pl: %s musi składać się z 5 cyfr.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
pl: %s może zawierać litery, spacje, apostrofy i podkreślenia.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
pl: %s może zawierać tylko litery, cyfry, podkreślenia, apostrofy i spacje.

en: %s must be a number between 0 and 21.
pl: %s musi być liczbą z zakresu 0-21.

en: %s must be a number or percentage.
pl: %s musi być liczbą lub procentem.

en: %s cannot be a duplicate
pl: %s nie może być zduplikowane

en: %s cannot be the same as %s.
pl: %s nie może być taka sama jak %s.

en: %s must be a valid absolute URL.
pl: %s musi być poprawnym bezwzględnym adresem URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
pl: %s musi być poprawnym slugiem (moze zawierać cyfry, litery, myślniki i podkreślenie).

en: %s must be a positive number.
pl: %s musi być liczbą dodatnią.

en: %s must contain numbers, letters and dots only
pl: %s może zawierać jedynie cyfry, litery oraz kropkę

en: Field ID:
pl: ID pola:

en: System Information
pl: Informacje systemowe

en: You don't have permission to do that.
pl: Nie masz uprawnień.

en: %s Settings
pl: %s Ustawienia

en: Events Settings
pl: Ustawienia wydarzeń

en: Sorry, key validation server is not available.
pl: Przepraszamy, serwer weryfikujący klucze jest niedostępny.

en: License key(s) updated.
pl: Klucz licencyjny zaktualizowany.

en: License Key
pl: Klucz licencyjny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Network
pl: Sieć

en: Done
pl: Gotowe

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Prev
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Help
pl: Pomoc

en: Display
pl: Widok

en: Licenses
pl: Licencje

en: The Events Calendar
pl: Wydarzenia

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Settings saved.
pl: Ustawienia zapisane.

en: General
pl: Ogólnie

en: No select options specified
pl: Nie ustawiono opcji "select"

en: No checkbox options specified
pl: Nie ustawiono opcji "checkbox"

en: No radio options specified
pl: Nie ustawiono opcji "radio"

en: Invalid field type specified
pl: Określono nieprawidłowy typ pola

en: Event Add-Ons
pl: Dodatki
