Tribe Common - en to nb_NO translation catalogue (183 entries)

en:  and
nb_NO: og

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
nb_NO: Rewrite rules ble slettet da denne hjelpesiden ble lastet. Det er sannsynlig, at det er en rewrite rule flush som finner sted i et plugin eller theme.

en: unknown date
nb_NO: ukjent dato

en: Return to WordPress Updates
nb_NO: Gå tilbake til Wordpress oppdateringer

en: Go to WordPress Updates page
nb_NO: Gå til Wordpress oppdateringer

en: Return to Plugins page
nb_NO: Gå tilbake til utvidelser

en: Go to plugins page
nb_NO: Gå til utvidelser

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Hide the following settings tabs on every site:
nb_NO: Skjul de følgende innstillingsfaner på alle sites:

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
nb_NO: Her kan alle de globale nettverksinnstillingene endres for Modern Tribe's The Events Calender

en: Network Settings
nb_NO: Nettverksinnstillinger

en: News and Tutorials
nb_NO: Nyheter og tutorials

en: Requires:
nb_NO: Krever:

en: Latest Version:
nb_NO: Siste versjon:

en: More...
nb_NO: Mer...

en: You are up to date!
nb_NO: Du er oppdatert!

en: You need to upgrade!
nb_NO: Du må oppgradere!

en: Debug Bar Plugin
nb_NO: Feilsøkingslinje-plugin

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
nb_NO: Aktiver dette valget for å logge debuggingsinformasjon. Som standard vil dette logge til din server PHP error log. Hvis du vil se loggmeldingene i nettleseren anbefaler vi at du installerer %s og ser etter "Tribe"-fanen under debug output.

en: Debug mode
nb_NO: Feilsøkingsmodus

en: Show The Events Calendar link
nb_NO: Vis The Events Calendar link

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
nb_NO: Tenker du "Wow, denne plugin er fantastisk! Jeg burde si takk til Modern Tribe for hardt arbeid! Den største takken vi kan be om er anerkjennelse. Legg til en liten tekstlink i bunnen av kalenderen din, som peker til The Events Calendar-prosjektet.

en: See an example of the link
nb_NO: Se et eksempel på lenken

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
nb_NO: Tenker du "Wow, denne utvidelsen er fantastisk! Jeg burde si takk til Modern Tribe for den gode innsatsen deres." Den største takken vi kan få er anerkjennelse. Legg til en liten tekst-lenke nederst på din kalender som peker til "The Events Calendar"-prosjektet.

en: We hope our plugin is helping you out.
nb_NO: Vi håper vår plugin er til hjelp for deg.

en: Check out the available add-ons
nb_NO: Sjekk ut de tilgjengelige tilleggene

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
nb_NO: Ser du etter tilleggsfunksjonalitet, inkludert gjentakende hendelser, brukerstyrt metadata, communityhendelser, billettsalg mm?

en: Select the date format to use in datepickers
nb_NO: Velg datoformat til bruk i datovelgerne

en: Datepicker Date Format
nb_NO: Datoformat for datovelger

en: Date Format Settings
nb_NO: Dato format

en: View
nb_NO: Vis

en: Community Events
nb_NO: Communityhendelser

en: Yemen
nb_NO: Jemen

en: Wallis And Futuna Islands
nb_NO: Wallis- og Futunaøyene

en: United States Minor Outlying Islands
nb_NO: De forenede staters mindre omkringliggende øyer

en: United Kingdom
nb_NO: Storbritannia

en: United Arab Emirates
nb_NO: Forenede Arabiske Emirater

en: Ukraine
nb_NO: Ukraina

en: Turks And Caicos Islands
nb_NO: Turks- og Caicosøyene

en: Turkey
nb_NO: Tyrkia

en: Trinidad And Tobago
nb_NO: Trinidad og Tobago

en: Tanzania, United Republic Of
nb_NO: Billett #

en: Syrian Arab Republic
nb_NO: Syria

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: Sweden
nb_NO: Sverige

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
nb_NO: Svalbard og Jan Mayen

en: Suriname
nb_NO: Surinam

en: St. Pierre And Miquelon
nb_NO: Saint-Pierre og Miquelon

en: Spain
nb_NO: Spania

en: South Georgia, South Sandwich Islands
nb_NO: Sør-Georgia og Sør-Sandwichøyene

en: South Africa
nb_NO: Sør-Afrika

en: Solomon Islands
nb_NO: Salomonøyene

en: Slovakia (Slovak Republic)
nb_NO: Slovakia

en: Seychelles
nb_NO: Seychellene

en: Saint Kitts And Nevis
nb_NO: Saint Kitts og Nevis

en: Russian Federation
nb_NO: Russland

en: Reunion
nb_NO: Gjenforening

en: Poland
nb_NO: Polen

en: Philippines
nb_NO: Filipinene

en: Norway
nb_NO: Norge

en: Northern Mariana Islands
nb_NO: De nordre Marianene

en: New Caledonia
nb_NO: Ny-Caledonia

en: Netherlands Antilles
nb_NO: De nederlandske Antillene

en: Netherlands
nb_NO: Nederland

en: Mozambique
nb_NO: Mosambik

en: Morocco
nb_NO: Marokko

en: Moldova, Republic Of
nb_NO: Moldova

en: Marshall Islands
nb_NO: Marshalløyene

en: Maldives
nb_NO: Maldivene

en: Madagascar
nb_NO: Madagaskar

en: Macedonia
nb_NO: Makedonia

en: Lithuania
nb_NO: Litauen

en: Lebanon
nb_NO: Libanon

en: Lao People's Democratic Republic
nb_NO: Folkerepublikken Lao

en: Kyrgyzstan
nb_NO: Kirgistan

en: Korea, Republic Of
nb_NO: Nord-Korea

en: Korea, Democratic People's Republic Of
nb_NO: Korea, Den demokratiske folkerepublikken

en: Kazakhstan
nb_NO: Kasakstan

en: Italy
nb_NO: Italia

en: Ireland
nb_NO: Irland

en: Iraq
nb_NO: Irak

en: Iran (Islamic Republic Of)
nb_NO: Iran (Den islamske republikken)

en: Iceland
nb_NO: Island

en: Hungary
nb_NO: Ungarn

en: Holy See (Vatican City State)
nb_NO: Vatikanet

en: Greenland
nb_NO: Grønland

en: Greece
nb_NO: Hellas

en: Germany
nb_NO: Tyskland

en: French Southern Territories
nb_NO: De franske sørterritorier

en: French Polynesia
nb_NO: Fransk Polynesia

en: French Guiana
nb_NO: Fransk Guyana

en: France
nb_NO: Frankrike

en: Faroe Islands
nb_NO: Færøyene

en: Falkland Islands (Malvinas)
nb_NO: Falklandsøyene

en: Ethiopia
nb_NO: Etiopia

en: Estonia
nb_NO: Estland

en: Equatorial Guinea
nb_NO: Ekvatorial Guinea

en: East Timor
nb_NO: Øst-Timor

en: Dominican Republic
nb_NO: Den dominikanske republikk

en: Denmark
nb_NO: Danmark

en: Czech Republic
nb_NO: Tsjekkia

en: Cyprus
nb_NO: Kypros

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
nb_NO: Kroatia

en: Cook Islands
nb_NO: Cookøyene

en: Congo, The Democratic Republic Of The
nb_NO: Den demokratiske republikken Kongo

en: Congo
nb_NO: Kongo

en: Comoros
nb_NO: Komorene

en: China
nb_NO: Kina

en: Chad
nb_NO: Tsjad

en: Central African Republic
nb_NO: Den sentralafrikanske republikk

en: Cape Verde
nb_NO: Kapp Verde

en: Cameroon
nb_NO: Kamerun

en: Cambodia
nb_NO: Kambodsja

en: Brunei Darussalam
nb_NO: Brunei

en: Brazil
nb_NO: Brasil

en: Bouvet Island
nb_NO: Bouvet-øya

en: Bosnia And Herzegowina
nb_NO: Bosnia og Herzegovina

en: Belgium
nb_NO: Belgia

en: Belarus
nb_NO: Hviterussland

en: Azerbaijan
nb_NO: Aserbajdsjan

en: Austria
nb_NO: Østerrike

en: Antigua And Barbuda
nb_NO: Antigua og Barbuda

en: Antarctica
nb_NO: Antarktis

en: American Samoa
nb_NO: Amerikansk Samoa

en: Algeria
nb_NO: Algerie

en: Select a Country:
nb_NO: Velg et land:

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
nb_NO: Liste over land må være formatert som ett land pr linje i følgende format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.

en: %s must be a phone number.
nb_NO: %s må være et telefonnummer.

en: %s must consist of 5 numbers.
nb_NO: %s må inneholde 5 tall.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
nb_NO: %s må inneholde bokstaver, mellomrom, apostrofer og bindestrek.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
nb_NO: %s kan kun inneholde bokstaver, tall, strek, apostrof eller mellomrom.

en: %s must be a number between 0 and 21.
nb_NO: %s må være et tall mellom 0 og 21.

en: %s must be a number or percentage.
nb_NO: %s må være ett nummer.

en: %s cannot be a duplicate
nb_NO: %s kan ikke være et duplikat

en: %s cannot be the same as %s.
nb_NO: %s kan ikke være det samme som %s.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
nb_NO: Sammenligningsvalidering mislyktes fordi ingen sammenligningsverdi var angitt for felt %s

en: %s must have a value that's part of its options.
nb_NO: %s må ha en verdi i samsvar med valgmulighetene.

en: %s must be a valid absolute URL.
nb_NO: %s må være en gyldig absolutt URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
nb_NO: %s må være en gyldig kortlenke (tall, bokstaver, bindestrek og understrek).

en: %s must be a positive number.
nb_NO: %s må være et positivt tall.

en: %s must contain numbers, letters and dots only
nb_NO: %s må ikun nneholde tall, bokstaver og punktum

en: %s must contain numbers and letters only
nb_NO: %s må inneholde kun tall og bokstaver

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
nb_NO: med funksjonsnavn:

en: Non-existant field validation function passed
nb_NO: Ikke-eksisterende feltfunksjon funnet

en: Field ID:
nb_NO: Felt ID:

en: Invalid or incomplete field passed
nb_NO: Ugyldig eller ufullstendig felt funnet

en: Unknown or not set
nb_NO: Ukjent eller ikke valgt

en: System Information
nb_NO: Systeminformasjon

en: There are no fields setup for this tab yet.
nb_NO: Det er ikke satt opp noen felt for denne fanen ennå.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
nb_NO[0]: Innstillingen over ble ikke lagret. Øvrige innstillinger ble lagret.
nb_NO[1]: Innstillingene over ble ikke lagret. Øvrige innstillinger ble lagret.

en: None of your settings were saved. Please try again.
nb_NO: Ingen innstillinger lagret, prøv igjen.

en: Your form had the following errors:
nb_NO: Ditt skjema hadde følgende feil:

en: The request wasn't sent from this tab.
nb_NO: Forespørselen ble ikke sendt fra denne fanen.

en: The request was sent insecurely.
nb_NO: Forespørselen ble sendt usikret.

en: You don't have permission to do that.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å gjøre det.

en: You've requested a non-existent tab.
nb_NO: Du har etterspurt en ikke-eksisterende flik.

en: %s Settings
nb_NO: %s innstillinger

en: Events Settings
nb_NO: Hendelsesinnstillinger

en: Valid Key! Expires on %s
nb_NO: Gyldig nøkkel! Utgår på %s

en: Sorry, key validation server is not available.
nb_NO: Beklager, nøkkelvalideringsserveren er ikke tilgjengelig.

en: License key(s) updated.
nb_NO: Lisensnøkkel oppdatert.

en: A valid license key is required for support and updates
nb_NO: En gyldig lisensnøkkel er nødvendig for brukerstøtte og oppdateringer

en: License Key
nb_NO: Lisensnøkkel

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Network
nb_NO: Nettverk

en: Done
nb_NO: Fullført.

en: Today
nb_NO: Idag

en: Prev
nb_NO: Foregående

en: Next
nb_NO: Neste

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Display
nb_NO: Vis

en: Licenses
nb_NO: Lisenser

en: Events
nb_NO: Hendelser

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillinger lagret.

en: General
nb_NO: Generelt

en: No select options specified
nb_NO: Ingen valg spesifisert

en: No checkbox options specified
nb_NO: Ingen valg er spesifisert

en: No radio options specified
nb_NO: Ingen valg spesifisert

en: Invalid field type specified
nb_NO: Ugyldig felttype spesifisert

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
nb_NO: Denne kalenderen drives av The Events Calendar.

en: Event Add-Ons
nb_NO: Hendelse tillegg

en: United States
nb_NO: De forenede stater
