Tribe Common - en to el_GR translation catalogue (377 entries)

en:  and
el_GR: και

en: unknown date
el_GR: Άγνωστη Ημερομηνία

en: Return to WordPress Updates
el_GR: Επιστροφή στις αναβαθμίσεις του WordPress

en: Go to WordPress Updates page
el_GR: Μετάβαση στην σελίδα αναβαθμίσεων του WordPress

en: Return to Plugins page
el_GR: Επιστροφή στην σελίδα των Πρόσθετων

en: Go to plugins page
el_GR: Μετάβαση στην σελίδα των Πρόσθετων

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: Hide the following settings tabs on every site:
el_GR: Απόκρυψη των παρακάτω καρτέλων ρυθμίσεων σε όλα τα site:

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
el_GR: Εδώ μπορείτε να τροποποιήσετε όλες τις γενικές ρυθμίσεις δικτύου για το The Events Calendar της Modern Tribe.

en: Network Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Δικτύου

en: News and Tutorials
el_GR: Νέα και Οδηγοί Εκμάθησης

en: Premium Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Ανώτερης Ποιότητας

en: Requires:
el_GR: Απαιτείται:

en: Latest Version:
el_GR: Τελευταία Έκδοση:

en: More...
el_GR: Περισσότερα…

en: You are up to date!
el_GR: Έχετε τις τελευταίες ενημερώσεις!

en: You need to upgrade!
el_GR: Πρέπει να αναβαθμίσετε!

[ctx: not available]
en: n/a
el_GR: μ/δ (μη διαθέσιμο)

en: Debug Bar Plugin
el_GR: Πρόσθετο Μπάρας Αποσφαλμάτωσης

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταγράφονται πληροφορίες αποσφαλμάτωσης. Ως προεπιλογή η καταγραφή θα γίνεται στο error log της PHP του σέρβερ σας. Αν θέλετε να δείτε τα μηνύματα καταγραφής στον browser σας, τότε σας συνιστούμε να εγκαταστήσετε το %s και να αναζητήσετε την καρτέλα "Tribe"  στην  έξοδο αποσφαλμάτωσης.

en: Debug mode
el_GR: Λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en: Show The Events Calendar link
el_GR: Εμφάνιση του συνέσμου προς The Events Calendar

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
el_GR: Σκέφτεστε "Πω πω, αυτό το πρόσθετο είναι καταπληκτικό! Θα πρέπει να πω ευχαριστώ στη Modern Tribe για όλη τη σκληρή δουλειά τους. " Οι μεγαλύτερες ευχαριστίες που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε είναι η αναγνώριση. Προσθέστε ένα μικρό κείμενο με σύνδεσμο στο κάτω μέρος του ημερολογίου σας που να οδηγεί στο πρότζεκτ The Events Calendar.

en: See an example of the link
el_GR: Δείτε ένα παράδειγμα του συνδέσμου

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
el_GR: Σκέφτεστε "Πω πω, αυτό το πρόσθετο είναι καταπληκτικό! Θα πρέπει να πω ευχαριστώ στη Modern Tribe για όλη τη σκληρή δουλειά τους." Οι μεγαλύτερες ευχαριστίες που θα μπορούσαμε να ζητήσουμε είναι η αναγνώριση. Προσθέστε ένα μικρό κείμενο με σύνδεσμο στο κάτω μέρος του ημερολογίου σας που να οδηγεί στο πρότζεκτ The Events Calendar.

en: We hope our plugin is helping you out.
el_GR: Ελπίζουμε το πρόσθετό μας να σας βοηθάει.

en: Check out the available add-ons
el_GR: Ελέγξτε τις διαθέσιμες επεκτάσεις

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
el_GR: Ψάχνετε για πρόσθετες λειτουργίες, συμπεριλαμβανομένων των τακτικών εκδηλώσεων, προσαρμοσμένα meta, εκδηλώσεις κοινότητας, πωλήσεις εισιτηρίων και άλλα;

en: Select the date format to use in datepickers
el_GR: Επιλογή μορφής ημερομηνίας που θα χρησιμοποιείται στους επιλογείς ημερομηνίας

en: Datepicker Date Format
el_GR: Μορφή ημερομηνίας στον επιλογέα ημερομηνίας

en: Date Format Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Προβολής Ημερομηνίας

en: View
el_GR: Προβολή

en: Community Events
el_GR: Εκδηλώσεις Κοινότητας

en: Wyoming
el_GR: Ουαϊόμινγκ

en: Wisconsin
el_GR: Ουισκόνσιν

en: West Virginia
el_GR: Δυτική Βιρτζίνια

en: Washington
el_GR: Ουάσιγκτον

en: Virginia
el_GR: Βιρτζίνια

en: Vermont
el_GR: Βερμόντ

en: Utah
el_GR: Γιούτα

en: Texas
el_GR: Τέξας

en: Tennessee
el_GR: Τενεσί

en: South Dakota
el_GR: Νότια Ντακότα

en: South Carolina
el_GR: Νότια Καρολίνα

en: Rhode Island
el_GR: Ρόουντ Άιλαντ

en: Pennsylvania
el_GR: Πενσυλβάνια

en: Oregon
el_GR: Όρεγκον

en: Oklahoma
el_GR: Οκλαχόμα

en: Ohio
el_GR: Οχάιο

en: North Dakota
el_GR: Βόρεια Ντακότα

en: North Carolina
el_GR: Βόρεια Καρολίνα

en: New York
el_GR: Νέα Υόρκη

en: New Mexico
el_GR: Νέο Μεξικό

en: New Jersey
el_GR: Νιου Τζέρσεϊ

en: New Hampshire
el_GR: Νιου Χάμσαϊρ

en: Nevada
el_GR: Νεβάδα

en: Nebraska
el_GR: Νεμπράσκα

en: Montana
el_GR: Μοντάνα

en: Missouri
el_GR: Μιζούρι

en: Mississippi
el_GR: Μισισίπι

en: Minnesota
el_GR: Μινεσότα

en: Michigan
el_GR: Μίτσιγκαν

en: Massachusetts
el_GR: Μασαχουσέτη

en: Maryland
el_GR: Μέριλαντ

en: Maine
el_GR: Μέιν

en: Louisiana
el_GR: Λουιζιάνα

en: Kentucky
el_GR: Κεντάκι

en: Kansas
el_GR: Κάνσας

en: Iowa
el_GR: Αϊόβα

en: Indiana
el_GR: Ιντιάνα

en: Illinois
el_GR: Ιλλινόις

en: Idaho
el_GR: Αϊντάχο

en: Hawaii
el_GR: Χαβάη

en: Florida
el_GR: Φλόριντα

en: District of Columbia
el_GR: Περιφέρεια της Κολούμπια

en: Delaware
el_GR: Ντέλαγουερ

en: Connecticut
el_GR: Κονέκτικατ

en: Colorado
el_GR: Κολοράντο

en: California
el_GR: Καλιφόρνια

en: Arkansas
el_GR: Αρκάνσας

en: Arizona
el_GR: Αριζόνα

en: Alaska
el_GR: Αλάσκα

en: Alabama
el_GR: Αλαμπάμα

en: Zimbabwe
el_GR: Ζιμπάμπουε

en: Zambia
el_GR: Ζάμπια

en: Yemen
el_GR: Υεμένη

en: Western Sahara
el_GR: Δυτική Σαχάρα

en: Wallis And Futuna Islands
el_GR: Νήσοι Ουαλίς και Φουτουνά

en: Virgin Islands (U.S.)
el_GR: Παρθένες Νήσοι (ΗΠΑ)

en: Virgin Islands (British)
el_GR: Παρθένοι Νήσοι (Βρετανικοί)

en: Viet Nam
el_GR: Βιετνάμ

en: Venezuela
el_GR: Βενεζουέλα

en: Vanuatu
el_GR: Βανουάτου

en: Uzbekistan
el_GR: Ουζμπεκιστάν

en: Uruguay
el_GR: Ουρουγουάη

en: United States Minor Outlying Islands
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες Μικρά Απομονωμένα Νησιά

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United Arab Emirates
el_GR: Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα

en: Ukraine
el_GR: Ουκρανία

en: Uganda
el_GR: Ουγκάντα

en: Tuvalu
el_GR: Τουβαλού

en: Turks And Caicos Islands
el_GR: Νήσοι Τερκς και Κάικος

en: Turkmenistan
el_GR: Τουρκμενιστάν

en: Turkey
el_GR: Τουρκία

en: Tunisia
el_GR: Τυνησία

en: Trinidad And Tobago
el_GR: Τρινιντάντ και Τομπάγκο

en: Tonga
el_GR: Τοκελάου

en: Tokelau
el_GR: Τοκελάου

en: Togo
el_GR: Τόγκο

en: Thailand
el_GR: Ταϊλάνδη

en: Tanzania, United Republic Of
el_GR: Τανζανία, Ενωμένη Δημοκρατία της

en: Tajikistan
el_GR: Τατζικιστάν

en: Taiwan
el_GR: Ταϊβάν

en: Syrian Arab Republic
el_GR: Αραβική Δημοκρατία της Συρίας

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: Sweden
el_GR: Σουηδία

en: Swaziland
el_GR: Ζουαζιλάνδη

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
el_GR: Νήσοι Σβάλμπαρντ και Γιαν Μαγιέν

en: Suriname
el_GR: Σουρινάμ

en: Sudan
el_GR: Σουδάν

en: St. Pierre And Miquelon
el_GR: Άγιος Πέτρος και Μικελόν

en: St. Helena
el_GR: Αγία Ελένη

en: Sri Lanka
el_GR: Σρι Λάνκα

en: Spain
el_GR: Ισπανία

en: South Georgia, South Sandwich Islands
el_GR: Νότια Γεωργία, Νότια Νησιά Σάντουιτς

en: South Africa
el_GR: Νότια Αφρική

en: Somalia
el_GR: Σομαλία

en: Solomon Islands
el_GR: Νησιά Σολομώντα

en: Slovenia
el_GR: Σλοβενία

en: Slovakia (Slovak Republic)
el_GR: Σλοβακία (Δημοκρατία της Σλοβακίας)

en: Singapore
el_GR: Σιγκαπούρη

en: Sierra Leone
el_GR: Σιέρα Λεόνε

en: Seychelles
el_GR: Σεϋχέλλες

en: Serbia
el_GR: Σερβία

en: Senegal
el_GR: Σενεγάλη

en: Saudi Arabia
el_GR: Σαουδική Αραβία

en: Sao Tome And Principe
el_GR: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: San Marino
el_GR: Σαν Μαρίνο

en: Samoa
el_GR: Σαμόα

en: Saint Vincent And The Grenadines
el_GR: Άγιος Βικέντιος και Γρεναδίνες

en: Saint Lucia
el_GR: Αγία Λουκία

en: Saint Kitts And Nevis
el_GR: Άγιος Χριστόφορος και Νέβις

en: Rwanda
el_GR: Ρουάντα

en: Russian Federation
el_GR: Ρωσική Ομοσπονδία

en: Romania
el_GR: Ρουμανία

en: Reunion
el_GR: Ρεουνιόν

en: Qatar
el_GR: Κατάρ

en: Puerto Rico
el_GR: Πουέρτο Ρίκο

en: Portugal
el_GR: Πορτογαλία

en: Poland
el_GR: Πολωνία

en: Pitcairn
el_GR: Πίτκερν

en: Philippines
el_GR: Φιλιππίνες

en: Peru
el_GR: Περού

en: Paraguay
el_GR: Παραγουάη

en: Papua New Guinea
el_GR: Παπούα Νέα Γουινέα

en: Panama
el_GR: Παναμάς

en: Palau
el_GR: Παλάου

en: Pakistan
el_GR: Πακιστάν

en: Oman
el_GR: Ομάν

en: Norway
el_GR: Νορβηγία

en: Northern Mariana Islands
el_GR: Βόρειες Μαριάνες Νήσοι

en: Norfolk Island
el_GR: Νήσος Νόρφολκ

en: Niue
el_GR: Νιούε

en: Nigeria
el_GR: Νιγηρία

en: Niger
el_GR: Νίγηρας

en: Nicaragua
el_GR: Νικαράγουα

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: New Caledonia
el_GR: Νέα Καληδονία

en: Netherlands Antilles
el_GR: Ολλανδικές Αντίλλες

en: Netherlands
el_GR: Ολλανδία

en: Nepal
el_GR: Νεπάλ

en: Nauru
el_GR: Ναούρου

en: Namibia
el_GR: Ναμίμπια

en: Myanmar
el_GR: Μιανμάρ

en: Mozambique
el_GR: Μοζαμβίκη

en: Morocco
el_GR: Μαρόκο

en: Montserrat
el_GR: Μοντσεράτ

en: Montenegro
el_GR: Μαυροβούνιο

en: Mongolia
el_GR: Μονγκολία

en: Monaco
el_GR: Μονακό

en: Moldova, Republic Of
el_GR: Μολδαβία, Δημοκρατία της

en: Micronesia, Federated States Of
el_GR: Μικρονησία, Ομόσπονδα Κράτη της

en: Mexico
el_GR: Μεξικό

en: Mayotte
el_GR: Μαγιότ

en: Mauritius
el_GR: Μαυρίκιος

en: Mauritania
el_GR: Μαυριτανία

en: Martinique
el_GR: Μαρτινίκα

en: Marshall Islands
el_GR: Νήσοι Μάρσαλ

en: Malta
el_GR: Μάλτα

en: Mali
el_GR: Μάλι

en: Maldives
el_GR: Μαλδίβες

en: Malaysia
el_GR: Μαλαισία

en: Malawi
el_GR: Μαλάουι

en: Madagascar
el_GR: Μαδαγασκάρη

en: Macedonia
el_GR: Π.Γ.Δ.Μ.

en: Macau
el_GR: Μακάου

en: Luxembourg
el_GR: Λουξεμβούργο

en: Lithuania
el_GR: Λιθουανία

en: Liechtenstein
el_GR: Λιχτενστάιν

en: Libya
el_GR: Λιβύη

en: Liberia
el_GR: Λιβερία

en: Lesotho
el_GR: Λεσόθο

en: Lebanon
el_GR: Λίβανος

en: Latvia
el_GR: Λετονία

en: Lao People's Democratic Republic
el_GR: Δημοκρατική Δημοκρατία του Λάος

en: Kyrgyzstan
el_GR: Κιργιστάν

en: Kuwait
el_GR: Κουβέιτ

en: Korea, Republic Of
el_GR: Κορέα, Δημοκρατία της

en: Korea, Democratic People's Republic Of
el_GR: Κορέα, Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

en: Kiribati
el_GR: Κιριμπάτι

en: Kenya
el_GR: Κένυα

en: Kazakhstan
el_GR: Καζακστάν

en: Jordan
el_GR: Ιορδανία

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: Jamaica
el_GR: Τζαμάικα

en: Italy
el_GR: Ιταλία

en: Israel
el_GR: Ισραήλ

en: Ireland
el_GR: Ιρλανδία

en: Iraq
el_GR: Ιράκ

en: Iran (Islamic Republic Of)
el_GR: Ιράν (Ισλαμική Δημοκρατία του)

en: Indonesia
el_GR: Ινδονησία

en: India
el_GR: Ινδία

en: Iceland
el_GR: Ισλανδία

en: Hungary
el_GR: Ουγγαρία

en: Hong Kong
el_GR: Χόνγκ Κόνγκ

en: Honduras
el_GR: Ονδούρα

en: Holy See (Vatican City State)
el_GR: Αγία Έδρα (Πόλη του Βατικανού)

en: Heard And Mc Donald Islands
el_GR: Νήσοι Χερντ και Mc Donald

en: Haiti
el_GR: Αϊτή

en: Guyana
el_GR: Γουιάνα

en: Guinea-Bissau
el_GR: Γουινέα-Μπισάου

en: Guinea
el_GR: Γουινέα

en: Guatemala
el_GR: Γουατεμάλα

en: Guam
el_GR: Γκουάμ

en: Guadeloupe
el_GR: Γουαδελούπη

en: Grenada
el_GR: Γρενάδα

en: Greenland
el_GR: Γροιλανδία

en: Greece
el_GR: Ελλάδα

en: Gibraltar
el_GR: Γιβλαρτάρ

en: Ghana
el_GR: Γκάνα

en: Germany
el_GR: Γερμανία

en: Georgia
el_GR: Γεωργία

en: Gambia
el_GR: Γκάμπια

en: Gabon
el_GR: Γκαμπόν

en: French Southern Territories
el_GR: Γαλλικά Νότια Εδάφη

en: French Polynesia
el_GR: Γαλλική Πολυνησία

en: French Guiana
el_GR: Γαλλική Γουιάνα

en: France
el_GR: Γαλλία

en: Finland
el_GR: Φιλανδία

en: Fiji
el_GR: Φίτζι

en: Faroe Islands
el_GR: Νήσοι Φερόε

en: Falkland Islands (Malvinas)
el_GR: Νησιά Φώκλαντ (Μαλβίνες)

en: Ethiopia
el_GR: Αιθιοπία

en: Estonia
el_GR: Εσθονία

en: Eritrea
el_GR: Ερυθραία

en: Equatorial Guinea
el_GR: Ισημερινή Γουινέα

en: El Salvador
el_GR: Ελ Σαλβαδόρ

en: Egypt
el_GR: Αίγυπτος

en: Ecuador
el_GR: Εκουαδόρ

en: East Timor
el_GR: Ανατολικό Τιμόρ

en: Dominican Republic
el_GR: Δομινικανή Δημοκρατία

en: Dominica
el_GR: Ντομίνικα

en: Djibouti
el_GR: Τζιμπουτί

en: Denmark
el_GR: Δανία

en: Czech Republic
el_GR: Τσεχία

en: Cyprus
el_GR: Κύπρος

en: Cuba
el_GR: Κούβα

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
el_GR: Κροατία (τοπική ονομασία: Hrvatska)

en: Costa Rica
el_GR: Κόστα Ρίκα

en: Cook Islands
el_GR: Νήσοι Κουκ

en: Congo, The Democratic Republic Of The
el_GR: Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό

en: Congo
el_GR: Κονγκό

en: Comoros
el_GR: Κομόρες

en: Colombia
el_GR: Κολομβία

en: Cocos (Keeling) Islands
el_GR: Νησιά Κόκος (Κίλινγκ)

en: Christmas Island
el_GR: Νήσος των Χριστουγέννων

en: China
el_GR: Κίνα

en: Chile
el_GR: Χιλή

en: Chad
el_GR: Τσαντ

en: Central African Republic
el_GR: Κεντροαφρικανική Δημοκρατία

en: Cayman Islands
el_GR: Νησιά Κέιμαν

en: Cape Verde
el_GR: Πράσινο Ακρωτήριο

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Cameroon
el_GR: Καμερούν

en: Cambodia
el_GR: Καμπότζη

en: Burundi
el_GR: Μπουρούντι

en: Burkina Faso
el_GR: Μπουρκίνα Φάσο

en: Bulgaria
el_GR: Βουλγαρία

en: Brunei Darussalam
el_GR: Μπρουνέι Νταρουσαλάμ

en: British Indian Ocean Territory
el_GR: Βρετανικά εδάφη του Ινδικού Ωκεανού

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

en: Bouvet Island
el_GR: Νήσος Μπουβέ

en: Botswana
el_GR: Μποτσουάνα

en: Bosnia And Herzegowina
el_GR: Βοσνία-Ερζεγοβίνη

en: Bolivia
el_GR: Βολιβία

en: Bhutan
el_GR: Μπουτάν

en: Bermuda
el_GR: Βερμούδες

en: Benin
el_GR: Μπενίν

en: Belize
el_GR: Μπελίζ

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Belarus
el_GR: Λευκορωσία

en: Barbados
el_GR: Μπαρμπάντος

en: Bangladesh
el_GR: Μπανγκλαντές

en: Bahrain
el_GR: Μπαχρέιν

en: Bahamas
el_GR: Μπαχάμες

en: Azerbaijan
el_GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: Australia
el_GR: Αυστραλία

en: Aruba
el_GR: Αρούμπα

en: Armenia
el_GR: Αρμενία

en: Argentina
el_GR: Αργεντινή

en: Antigua And Barbuda
el_GR: Αντίγκουα και Μπαρμπούντα

en: Antarctica
el_GR: Ανταρκτική

en: Anguilla
el_GR: Ανγκουίλλα

en: Angola
el_GR: Ανγκόλα

en: Andorra
el_GR: Ανδόρα

en: American Samoa
el_GR: Αμερικάνικη Σαμόα

en: Algeria
el_GR: Αλγερία

en: Albania
el_GR: Αλβανία

en: Afghanistan
el_GR: Αφγανιστάν

en: Select a Country:
el_GR: Επιλογή Χώρας:

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
el_GR: Η λίστα χωρών πρέπει να διαμορφωθεί ως μία χώρα ανά γραμμή με την ακόλουθη μορφή: <br> ΗΠΑ, Ηνωμένες Πολιτείες <br> ΗΒ, Ηνωμένο Βασίλειο.

en: %s must be a phone number.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός τηλεφώνου.

en: %s must consist of 5 numbers.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται από 5 αριθμούς.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται από γράμματα, κενά διαστήματα, αποστρόφους και παύλες.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
el_GR: %s πρέπει να αποτελείται μόνο από γράμματα, αριθμούς, παύλες, αποστρόφους και κενά διαστήματα.

en: %s must be a number between 0 and 21.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας αριθμός μεταξύ 0 και 21.

en: %s must be a number or percentage.
el_GR: %s πρέπει να είναι αριθμός ή ποσοστό.

en: %s cannot be a duplicate
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι ένα διπλότυπο

en: %s cannot be the same as %s.
el_GR: %s δεν μπορεί να είναι το ίδιο με %s.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
el_GR: Η σύγκριση επικύρωσης απέτυχε διότι δεν παρασχέθηκε αξία σύγκρισης για το πεδίο %s

en: %s must have a value that's part of its options.
el_GR: %s πρέπει να έχει μια τιμή που να είναι μέρος των επιλογών του.

en: %s must be a valid absolute URL.
el_GR: %s πρέπει να είναι έγκυρη απόλυτη διεύθυνση URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
el_GR: %s πρέπει να είναι ένα έγκυρο slug (αριθμοί, γράμματα, παύλες, και κάτω παύλες).

en: %s must be a positive number.
el_GR: %s πρέπει να είναι ένας θετικός αριθμός.

en: %s must contain numbers, letters and dots only
el_GR: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς, γράμματα και τελείες

en: %s must contain numbers and letters only
el_GR: %s πρέπει να περιέχει μόνο αριθμούς και γράμματα

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
el_GR: με όνομα συνάρτησης:

en: Non-existant field validation function passed
el_GR: Ανύπαρκτο πεδίο λειτουργίας επικύρωσης

en: Field ID:
el_GR: Κωδ. Πεδίου:

en: Invalid or incomplete field passed
el_GR: Άκυρο ή ελλιπές πεδίο

en: Unknown or not set
el_GR: Άγνωστο ή μη ρυθμισμένο

en: System Information
el_GR: Πληροφορίες Συστήματος

en: There are no fields setup for this tab yet.
el_GR: Δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμα πεδία γι' αυτήν την καρτέλα.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
el_GR[0]: Η παραπάνω ρύθμιση δεν αποθηκεύθηκε. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.
el_GR[1]: Η παραπάνω ρυθμίσεις δεν αποθηκεύθηκαν. Οι άλλες ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν με επιτυχία.

en: None of your settings were saved. Please try again.
el_GR: Καμία από τις ρυθμίσεις σας δεν αποθηκεύτηκε. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Your form had the following errors:
el_GR: Η φόρμα σας είχε τα ακόλουθα σφάλματα:

en: The request wasn't sent from this tab.
el_GR: Η αίτηση δεν στάλθηκε από αυτήν την καρτέλα.

en: The request was sent insecurely.
el_GR: Το αίτημα στάλθηκε με μη ασφαλή τρόπο.

en: You don't have permission to do that.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να το κάνετε αυτό.

en: You've requested a non-existent tab.
el_GR: Έχετε ζητήσει μία ανύπαρκτη καρτέλα.

en: %s Settings
el_GR: Ρυθμίσεις %s

en: Events Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Εκδηλώσεων

en: Valid Key! Expires on %s
el_GR: Έγκυρο κλειδί! Λήγει στις %s

en: Sorry, key validation server is not available.
el_GR: Λυπούμαστε, ο σέρβερ επιβεβαίωσης κλειδιών δεν είναι διαθέσιμος.

en: License key(s) updated.
el_GR: Κλειδί(-ά) άδειας ενημερώθηκε(-αν).

en: A valid license key is required for support and updates
el_GR: Ένα έγκυρο κλειδι άδειας απαιτείται για υποστήριξη και ενημερώσεις

en: License Key
el_GR: Κλειδί Άδειας

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Network
el_GR: Δίκτυο

en: Done
el_GR: Τέλος

en: Today
el_GR: Σήμερα

en: Prev
el_GR: Προηγούμενο

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Display
el_GR: Εμφάνιση

en: Licenses
el_GR: Άδειες

en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

en: Settings saved.
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύθηκαν.

en: General
el_GR: Γενικά

en: No select options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές του select

en: No checkbox options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουτιών

en: No radio options specified
el_GR: Δεν ορίστηκαν επιλογές κουμπιών

en: Invalid field type specified
el_GR: Ορίστηκε μη έγκυρος τύπος πεδίου

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
el_GR: Αυτό το ημερολόγιο υποστηρίζεται από το The Events Calendar.

en: Event Add-Ons
el_GR: Πρόσθετα Εκδηλώσεων

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες
