Tribe Common - en to ar translation catalogue (269 entries)

note: Author of the plugin/theme
en: Modern Tribe, Inc.
ar: الشركة الحديثة

en: Free
ar: مجانا

en: Hide the following settings tabs on every site:
ar: إخفاء علامات تبويب الإعدادات التالية في كل موقع:

en: Network Settings
ar: أعدادات الشبكة

en: News and Tutorials
ar: أخبار وبرامج تعليمية

en: Premium Add-Ons
ar: إضافات مدفوعة

en: WordPress
ar: ووردبريس

en: Latest Version:
ar: أحدث اصدار:

en: More...
ar: المزيد

en: Community Events
ar: فعاليات المجتمع

en: Wisconsin
ar: ويسكونسن

en: West Virginia
ar: فرجينيا الغربية

en: Washington
ar: واشنطن

en: Virginia
ar: فرجينيا

en: Vermont
ar: فيرمونت

en: Utah
ar: يوتا

en: Texas
ar: تكساس

en: Tennessee
ar: تينيسي

en: South Dakota
ar: داكوتا الجنوبية

en: South Carolina
ar: كارولينا الجنوبية

en: Rhode Island
ar: رود ايلاند

en: Pennsylvania
ar: بنسلفانيا

en: Oregon
ar: أوريجون

en: Oklahoma
ar: أوكلاهوما

en: Ohio
ar: اوهايو

en: North Dakota
ar: داكوتا الشمالية

en: North Carolina
ar: كارولاينا الشمالية

en: New York
ar: نيويورك

en: New Mexico
ar: نيو ميكسيكو

en: New Jersey
ar: نيو جيرسي

en: New Hampshire
ar: نيو هامبشاير

en: Nevada
ar: نيفادا

en: Nebraska
ar: نبراسكا

en: Montana
ar: مونتانا

en: Missouri
ar: ميسوري

en: Mississippi
ar: ميسيسيبي

en: Minnesota
ar: مينيسوتا

en: Michigan
ar: ميشيغان

en: Massachusetts
ar: ماساتشوستس

en: Maryland
ar: ميريلاند

en: Maine
ar: ولاية مين

en: Louisiana
ar: ولاية لويزيانا

en: United Kingdom
ar: المملكة المتحدة

en: United Arab Emirates
ar: الإمارات العربية المتحدة

en: Ukraine
ar: أوكرانيا

en: Uganda
ar: أوغندا

en: Tuvalu
ar: توفالو

en: Turks And Caicos Islands
ar: جزر تركس وكايكوس

en: Turkmenistan
ar: تركمانستان

en: Turkey
ar: تركيا

en: Tunisia
ar: تونس

en: Trinidad And Tobago
ar: ترينداد وتوباغو

en: Tonga
ar: تونغا

en: Tokelau
ar: توكيلاو

en: Togo
ar: توغو

en: Thailand
ar: تايلاند

en: Tanzania, United Republic Of
ar: جمهورية تنزانيا المتحدة

en: Tajikistan
ar: طاجيكستان

en: Taiwan
ar: تايوان

en: Syrian Arab Republic
ar: الجمهورية العربية السورية

en: Switzerland
ar: سويسرا

en: Sweden
ar: السويد

en: Swaziland
ar: سوازيلاند

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
ar: جزر سفالبارد وجان ماين

en: Suriname
ar: سورينام

en: Sudan
ar: السودان

en: St. Pierre And Miquelon
ar: سانت بيير وميكلون

en: St. Helena
ar: سانت هيلانة

en: Sri Lanka
ar: سيريلانكا

en: Spain
ar: إسبانيا

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ar: جورجيا الجنوبية وجزر ساندويتش الجنوبية

en: South Africa
ar: جنوب افريقيا

en: Somalia
ar: الصومال

en: Solomon Islands
ar: جزر سليمان

en: Slovenia
ar: سلوفينيا

en: Slovakia (Slovak Republic)
ar: سلوفاكيا (جمهورية سلوفاكيا)

en: Singapore
ar: سنغافورة

en: Sierra Leone
ar: سيرا ليون

en: Seychelles
ar: سيشيل

en: Serbia
ar: صربيا

en: Senegal
ar: السنغال

en: Saudi Arabia
ar: المملكة العربية السعودية

en: Sao Tome And Principe
ar: ساو تومي وبرينسيبي

en: San Marino
ar: سان مارينو

en: Samoa
ar: ساموا

en: Saint Vincent And The Grenadines
ar: سانت فنسنت وغرينادين

en: Saint Lucia
ar: سانت لوسيا

en: Saint Kitts And Nevis
ar: سانت كيتس ونيفيس

en: Rwanda
ar: رواندا

en: Russian Federation
ar: الفيدرالية الروسية

en: Romania
ar: رومانيا

en: Qatar
ar: قطر

en: Puerto Rico
ar: بورتوريكو

en: Portugal
ar: البرتغال

en: Poland
ar: بولندا

en: Pitcairn
ar: بيتكيرن

en: Philippines
ar: الفلبين

en: Peru
ar: بيرو

en: Paraguay
ar: باراغواي

en: Papua New Guinea
ar: بابوا غينيا الجديدة

en: Panama
ar: بناما

en: Palau
ar: بالاو

en: Pakistan
ar: باكستان

en: Oman
ar: عمان

en: Norway
ar: النرويج

en: Northern Mariana Islands
ar: جزر ماريانا الشمالية

en: Norfolk Island
ar: جزيرة نورفولك

en: Niue
ar: نيوي

en: Nigeria
ar: نيجيريا

en: Niger
ar: النيجر

en: Nicaragua
ar: نيكاراغوا

en: New Zealand
ar: نيوزيلندا

en: New Caledonia
ar: كاليدونيا الجديدة

en: Netherlands Antilles
ar: جزر الأنتيل الهولندية

en: Netherlands
ar: هولندا

en: Nepal
ar: نيبال

en: Nauru
ar: ناورو

en: Namibia
ar: ناميبيا

en: Myanmar
ar: ميانمار

en: Mozambique
ar: موزمبيق

en: Morocco
ar: المغرب

en: Montserrat
ar: مونتسيرات

en: Montenegro
ar: الجبل الأسود

en: Mongolia
ar: منغوليا

en: Monaco
ar: موناكو

en: Moldova, Republic Of
ar: جمهورية مولدوفا

en: Micronesia, Federated States Of
ar: ولايات ميكرونيزيا الموحدة

en: Mexico
ar: المكسيك

en: Mayotte
ar: مايوت

en: Mauritius
ar: موريشيوس

en: Mauritania
ar: موريتانيا

en: Martinique
ar: مارتينيك

en: Marshall Islands
ar: جزر مارشال

en: Malta
ar: مالطا

en: Mali
ar: مالي

en: Maldives
ar: جزر المالديف

en: Malaysia
ar: ماليزيا

en: Malawi
ar: ملاوي

en: Madagascar
ar: مدغشقر

en: Macedonia
ar: مقدونيا

en: Macau
ar: ماكاو

en: Luxembourg
ar: لوكسمبورغ

en: Lithuania
ar: ليتوانيا

en: Liechtenstein
ar: ليشتنشتاين

en: Libya
ar: ليبيا

en: Liberia
ar: ليبيريا

en: Lesotho
ar: ليسوتو

en: Lebanon
ar: لبنان

en: Latvia
ar: لاتفيا

en: Lao People's Democratic Republic
ar: جمهورية لاو الديمقراطية الشعبية

en: Kyrgyzstan
ar: قيرغيزستان

en: Kuwait
ar: الكويت

en: Korea, Republic Of
ar: جمهورية كوريا

en: Korea, Democratic People's Republic Of
ar: جمهورية كوريا الديموقراطية الشعبية

en: Kiribati
ar: كيريباتي

en: Kenya
ar: كينيا

en: Kazakhstan
ar: كازاخستان

en: Jordan
ar: الأردن

en: Japan
ar: اليابان

en: Jamaica
ar: جامايكا

en: Italy
ar: إيطاليا

en: Israel
ar: إسرائيل

en: Ireland
ar: أيرلندا

en: Iraq
ar: العراق

en: Iran (Islamic Republic Of)
ar: جمهورية إيران الإسلامية

en: Indonesia
ar: أندونيسيا

en: India
ar: الهند

en: Iceland
ar: أيسلندا

en: Hungary
ar: هنغاريا

en: Hong Kong
ar: هونج كونج

en: Honduras
ar: هندوراس

en: Heard And Mc Donald Islands
ar: هيرد وجزر ماك دونالد

en: Haiti
ar: هايتي

en: Guyana
ar: غيانا

en: Guinea-Bissau
ar: غينيا بيساو

en: Guinea
ar: غينيا

en: Guatemala
ar: غواتيمالا

en: Guam
ar: غوام

en: Guadeloupe
ar: غوادلوب

en: Grenada
ar: غرينادا

en: Greenland
ar: غرينلاند

en: Greece
ar: اليونان

en: Gibraltar
ar: جبل طارق

en: Ghana
ar: غانا

en: Germany
ar: ألمانيا

en: Georgia
ar: جورجيا

en: Gambia
ar: غامبيا

en: Gabon
ar: الغابون

en: French Southern Territories
ar: الأقاليم الجنوبية الفرنسية

en: French Polynesia
ar: بولينيزيا الفرنسية

en: French Guiana
ar: غيانا الفرنسية

en: France
ar: فرنسا

en: Finland
ar: فنلندا

en: Fiji
ar: فيجي

en: Faroe Islands
ar: جزر فارو

en: Falkland Islands (Malvinas)
ar: جزر فوكلاند (مالفيناس)

en: Ethiopia
ar: أثيوبيا

en: Estonia
ar: استونيا

en: Eritrea
ar: إريتريا

en: Equatorial Guinea
ar: غينيا الاستوائية

en: El Salvador
ar: السلفادور

en: Egypt
ar: مصر

en: Ecuador
ar: الإكوادور

en: East Timor
ar: تيمور الشرقية

en: Dominican Republic
ar: جمهورية الدومينيكان

en: Dominica
ar: دومينيكا

en: Djibouti
ar: جيبوتي

en: Denmark
ar: الدنمارك

en: Czech Republic
ar: الجمهورية التشيكية

en: Cyprus
ar: قبرص

en: Cuba
ar: كوبا

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ar: كرواتيا (الاسم المحلي: هرفاتسكا)

en: Costa Rica
ar: كوستا ريكا

en: Cook Islands
ar: جزر كوك

en: Congo, The Democratic Republic Of The
ar: جمهورية الكونغو الديمقراطية

en: Congo
ar: الكونغو

en: Comoros
ar: جزر القمر

en: Colombia
ar: كولومبيا

en: Cocos (Keeling) Islands
ar: جزر كوكوس (كيلينغ)

en: Christmas Island
ar: جزيرة الكريسماس

en: China
ar: الصين

en: Chile
ar: تشيلي

en: Chad
ar: تشاد

en: Central African Republic
ar: جمهورية افريقيا الوسطى

en: Cayman Islands
ar: جزر كايمان

en: Cape Verde
ar: الرأس الأخضر

en: Canada
ar: كندا

en: Cameroon
ar: الكاميرون

en: Cambodia
ar: كمبوديا

en: Burundi
ar: بوروندي

en: Burkina Faso
ar: بوركينا فاسو

en: Bulgaria
ar: بلغاريا

en: Brunei Darussalam
ar: بروناي دار السلام

en: British Indian Ocean Territory
ar: إقليم المحيط الهندي البريطاني

en: Brazil
ar: البرازيل

en: Bouvet Island
ar: جزيرة بوفيت

en: Botswana
ar: بوتسوانا

en: Bosnia And Herzegowina
ar: البوسنة والهرسك

en: Bolivia
ar: بوليفيا

en: Bhutan
ar: بوتان

en: Bermuda
ar: برمودا

en: Benin
ar: بنين

en: Belize
ar: بليز

en: Belgium
ar: بلجيكا

en: Belarus
ar: روسيا البيضاء

en: Barbados
ar: بربادوس

en: Bangladesh
ar: بنغلاديش

en: Bahrain
ar: البحرين

en: Bahamas
ar: جزر البهاما

en: Azerbaijan
ar: أذربيجان

en: Austria
ar: النمسا

en: Australia
ar: أستراليا

en: Aruba
ar: أروبا

en: Armenia
ar: أرمينيا

en: Argentina
ar: الأرجنتين

en: Antigua And Barbuda
ar: أنتيغوا وبربودا

en: Antarctica
ar: القارة القطبية الجنوبية

en: Anguilla
ar: أنغيلا

en: Angola
ar: أنغولا

en: Andorra
ar: أندورا

en: American Samoa
ar: ساموا الأمريكية

en: Algeria
ar: الجزائر

en: Albania
ar: ألبانيا

en: Afghanistan
ar: أفغانستان

en: Search:
ar: بحث

en: Licenses
ar: التراخيص

en: The Events Calendar
ar: تقويم الفعاليات

en: Events
ar: الفعاليات

en: United States
ar: الولايات المتحدة
